Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2019

Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć. Królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody. Konając na drzewie krzyża objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy, bez wyjątku, otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w jego królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas na drodze wiary prowadzącej do uznania, że Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 6650 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tu w kościele, jak też i na konto parafialne.

Dziś podczas każdej Mszy odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Kto dziś pobożnie odmówi ten Akt i wypełni zwykłe warunki – może uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:
a.  we wtorek , 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung- Lac prezbitera i Towarzyszy.

2.  Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. Zapraszamy do modlitwy.

3.  W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Już dziś informujemy, że roraty w tygodniu będą sprawowane według obecnych godzin Mszy św. W tym roku roraty, będą również w każdą sobotę adwentu, rano. Dokładne informacje dotyczące rorat za tydzień.

4.  Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić od pierwszej niedzieli grudnia.

5.  Ze względu na duże koszty związane ze śmieciami na cmentarzu, bardzo prosimy w miarę możliwości zabierać, sztuczne kwiaty, znicze, lampiony do domów i wrzucić ich do własnych śmietników – skoro i tak płacicie abonament za wywóz śmieci.

6.  Przypominamy, że jest możliwość oglądania Mszy św. przez internet emitowanej z naszego kościoła na kanale youtube, w niedziele, o 7.30; 9.30; 11.30; 14.00 oraz w tygodniu według godzin sprawowanych Mszy św.

7.  Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. W Małym Gościu Niedzielnym wiele informacji dotyczących rorat oraz płyta z piosenką religijną, która będzie śpiewana podczas rorat. Zachęcamy do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej.

Radosnej niedzieli.

Budujmy królestwo Boże na ziemi

przez wzajemną miłość i dobre wypełnianie naszych obowiązków.