Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.2019

Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tytuł, którym dzisiaj w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Jezusa, miał w pierwotnym Kościele swój odpowiednik w postaci greckiego terminu Kyrios. On zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Jemu jest dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Służenie Jezusowi Królowi nie oznacza uciemiężenia, lecz wolność, do której zostaliśmy powołani. Jako święty lud naszego Pana Jezusa Chrystusa, oddajemy cześć Temu, który jest Panem i Królem Wszechświata.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 9770 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

Dziś podczas każdej Mszy odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Kto dziś pobożnie odmówi ten Akt i wypełni zwykłe warunki – może uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

a. w sobotę, 30 listopada – święto Świętego Andrzeja, apostoła.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. Zapraszamy do modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Już dziś informujemy, że roraty w tygodniu będą sprawowane według obecnych godzin Mszy św. W tym roku roraty, będą również w każdą sobotę adwentu, rano. Dokładne informacje dotyczące rorat za tydzień.

4. Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić od pierwszej niedzieli grudnia.

5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi. Szczególnie zapraszamy nowe dziewczynki do przybycia na spotkanie.

6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w niedzielę, 1 grudnia, po Mszy św. porannej.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej.

Dobrej i spokojnej niedzieli. Budujmy królestwo Boże na ziemi

przez wzajemną miłość i dobre wypełnianie naszych obowiązków.