Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważenia wartości wspólnoty rodzinnej. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej mamy świadomość, że Jezus Chrystus jednoczy nas wokół ołtarza, który jest rodzinnym i wspólnotowym stołem. Niech siła płynąca z udziału w Eucharystii umacnia nasze rodziny w rzeczywistości dnia powszedniego.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 11800 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tu w kościele, jak też i na konto parafialne.

a. W poniedziałek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników

b. W piątek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o pokój. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 14.00, 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

c. W sobotę, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msza św. rano o 7.30 o Niepokalanym Sercu Matki Bożej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy i nowenną pierwszych sobót. Zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą, w czwartek od godz. 16.30 – 17.00.

2. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św..

3. W czwartek przypada ostatni dzień starego roku. O godz. 17.00 Msza św., podczas której podziękujemy za wszystkie otrzymane łaski oraz przeprosimy za wszelkie zło, które popełniliśmy w tym roku. Zostanie też przedstawione roczne sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z uroczystymi nieszporami dziękczynno – przebłagalnymi. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

4. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ, 3 stycznia po Mszy św. porannej.

5. Spotkania kolędowe z przedstawicielami rodzin w kościele rozpoczniemy od 4 stycznia. Plan tych spotkań modlitewnych zostanie umieszczony w gazetce, na stronie internetowej parafii i gablotce. Wszystkie szczegóły podamy za tydzień w ogłoszeniach.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłego świętowania

i obfitego w dary Boże Nowego Roku 2021