Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

02.02.2020

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje: Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów( Łk. 2,30-31). My także wyznajemy, że Jezus jest zbawicielem świata, Światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radość. Bądźmy gotowi – jak Symeon i Anna – przyjąć Go do naszych serc.

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To dzień, kiedy w sposób szczególny zwracamy uwagę na świadków obecności Boga w świecie, jakimi są osoby konsekrowane. Tradycyjnie w tym dniu składaka na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

Po południu Msza św. wyjątkowo o godz. 15.00, ze względu na koncert kolęd Zespołu „Proboszczowie”, na który serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie koncertu zaraz po Mszy św. ok. godz. 15.45.

a. W poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika
b. W środę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
c. W środę, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W I piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi.

3. Z posługą sakramentalną do chorych, w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

4. 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. W naszej parafii Msza św. z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem na sposób lurdzki oraz spotkanie na plebanii dla starszych i chorych będzie w sobotę 8 lutego o godz. 10.00. Od godz. 9.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na spotkanie przy stole. Jest prośba do tych, którzy mają samochody, by pomogli przybyć chorym i starszym na to spotkanie.

5. Jutro, w poniedziałek od godz. 8.00 będziemy usuwać z kościoła choinki oraz szopkę. Bardzo prosimy, by przyszły osoby do pomocy.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego

oraz całego błogosławionego tygodnia.