Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Święto Chrztu Pańskiego

10.01.2021

W dzisiejsze święto kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po raz kolejny świętujemy przyjście na świat Syna Bożego. On jest posłanym przez Boga Zbawicielem, który mocą Ducha Świętego wyprowadza nas ze zniewolenia i grzechu. Tego Ducha otrzymaliśmy po raz pierwszy w chwili przyjęcia sakramentu chrztu. Ten Duch posyła nas, abyśmy byli zwiastunami radości. Z wdzięcznością przyjmijmy i podejmijmy chrześcijańską służbę, pełniąc nasze codzienne zadania w mocy Bożego Ducha.

1. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. wieczornej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu przez przedstawicieli rodzin. Z racji drugiego  wtorku miesiąca Msza św. w intencjach nowennowych.

1. W czwartek, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

1. W piątek, 15 stycznia, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

1. Za tydzień w niedzielę, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

1. W związku z modlitewnymi spotkaniami kolędowymi w naszej parafii, Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane codziennie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy rodziny do udziału. Informujemy również, że będą odprawione Msze św. w intencji mieszkańców osiedli – według tych spotkań w kościele. W naszej gazetce i w internecie na naszej stronie parafialnej zostaną wypisane daty tych Mszy.

1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną oraz prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam dobrze realizować zobowiązania chrzcielne.