Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Chrztu Pańskiego -09.01.2022

0

W dzisiejsze święto kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.W momencie, kiedy spłynęła na każdego z nas łaska sakramentu chrztu świętego, wówczas dokonało się dokładnie to samo, co miało miejsce podczas chrztu Jezusa. Rzeczywistość naszego chrztu ukazana została w trzech widzialnych znakach, które były dostrzegalne podczas wydarzenia w wodach Jordanu: wtedy otworzyło się niebo ( Łk 3,21 ),Duch Święty zstąpił na Niego ( Łk, 32,22) oraz rozległ się z nieba głos Ojca: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie (Łk, 3,22). Wielkie tajemnice wód Jordanu zostały nam udzielone. Bądźmy wierni łasce sakramentu chrztu świętego i dawajmy nieustanne świadectwo, iż jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa.

1. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu przez przedstawicieli rodzin.
  2. W piątek, 15 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
  3. W związku z modlitewnymi spotkaniami kolędowymi w naszej parafii, Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziny z osiedli:Urbanki, Moskwiki – 10.01; Praciaki, Potok Kubikowski – 11.01
  4. Nasza parafia od 25 – 27 lutego będzie przeżywać wizytację kanoniczną. Pewne przygotowania dokonują się wcześniej. W najbliższą środę, 12 stycznia, przedstawiciel Kurii Bielsko – Żywieckiej zaprasza wszystkich liderów grup parafialnych na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie. Bardzo zatem prosimy, aby z każdej grupy działającej w naszej parafii znalazły się takie osoby. Prosimy, aby odpowiedzialnie potraktować to zaproszenie. Z tego powodu w środę będzie Msza św. o godz.17.00. Nie będzie porannej Mszy św..
  5. W czwartek, 13 stycznia, zapraszamy Zespół Synodalny na spotkanie. O godz. 17.00 Msza św. następnie adoracja Najświętszego sakramentu i spotkanie na plebanii.
  6. Za tydzień w niedzielę, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dobrego wypoczynku niedzielnego. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam dobrze realizować zobowiązania chrzcielne.