Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha św., by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga.

Na Dom Matki Dziecka została zebrana składka w wysokości 600 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 dzieci z klas trzecich przystąpią do I komunii świętej. Polecamy dzieci i ich rodziców w modlitwie, aby trwały w bliskości z Jezusem Eucharystycznym.

a. W poniedziałek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.

b. We wtorek, 1 czerwcawspomnienie Św. Justyna, męczennika. Z okazji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach.

c. W czwartek, 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz przy domu P. Moskwik, Os. Za Kościołem. Drugi ołtarz przy sklepie P. Rakowski, Os. Haczki. Trzeci ołtarz przy posesji P. Placek, Os. Szczęśniaki. Czwarty przy sklepie „Wizan. Prosimy, by wszyscy mieszkający na trasie procesji uczestniczyli w przygotowaniu ołtarzów . Bardzo prosimy strażaków, o pomoc w utrzymaniu porządku procesji i niesieniu baldachimu. Dzieci młodsze zapraszamy do sypania kwiatów, a Komunijne do udziału w procesji; dorosłych prosimy o zabranie feretronów. Abyśmy godnie przeżyli to wydarzenie, kiedy Pan idzie odwiedzić nasze zagrody prosimy, o przystrojenie domów obrazami i symbolami religijnym.

W oktawie Bożego Ciała, zapraszamy osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

• w piątek – Os. Mydlarze i Jagódki

• w sobotę – Os. Sordyle, Urbanki i Moskwiki

• w poniedziałek – Os. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem

• we wtorek – Os. Młocki Górne, Potok Kubikowiski

• w środę – Os. Młocki Dolne, Szafarze,

• w czwartek – Os. Praciaki, Polaki, Potrójna, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00. W Boże Ciało oraz w przyszłą niedzielę procesja wraz z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 14.00.

2. We wtorek o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

3. W środę rozpoczynamy nowennę do Serca Bożego. Chcemy w ten sposób przygotować się do zawierzenia całej naszej Ojczyzny, Najświętszemu Sercu Jezusa, które będzie miało miejsce w piątek 11 czerwca, w Jego uroczystość,

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Ze względu na przypadającą Uroczystość Bożego Ciała spowiedź codziennie przed Mszą św. oraz w środę od godz. 16.00 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe

5. Z posługą sakramentalną do chorych pojedziemy w piątek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej

obdarzy nas swoim pokojem i obfitym błogosławieństwem.