Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

07.06.2020

Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się człowiekiem, abyśmy    doświadczyli Bożej miłości. Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. To On dodaje sił i odwagi, wzbudza w nas    ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy potrafili wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójedynego.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:a.
  2. W poniedziałek 8 czerwca,  – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, .
  3. W czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 udamy się z procesją Eucharystyczną do ołtarzy, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

Według wytycznych biskupa Ordynariusza można zorganizować procesję tylko wokół kościoła.

Prosimy bardzo  o przygotowanie ołtarzy mieszkańców tych osiedli, kiedy procesja szła od kościoła w stronę osiedla Polaków, dwa lata temu. Pójdziemy            trasą:  Pierwszy ołtarz – przy kapliczce P. Prus (dawniej Młocków), Oś Za Kościołem (ten ołtarz przygotowują, jak zawsze, mieszkańcy tego osiedla). Drugi    ołtarz – przy kapliczce w ogrodzie naprzeciw plebanii (przygotowują ci, którzy dawniej robili ołtarz przy skrzyżowaniu oś. Polaków z Praciakami). Trzeci ołtarz    –  przy kapliczce Miłosierdzia Bożego obok kościoła ( przygotowują ci mieszkańcy, którzy dawniej robili ołtarz przy przystanku). Czwarty ołtarz – przy        budynku  starej plebanii (przygotowują ci mieszkańcy, którzy  dawniej robili ołtarz przy sklepie „Wizan”). Prosimy, aby sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na    trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzy.

Abyśmy godnie i pięknie przeżyli idąc w procesji z Najświętszym Sakramentem , prosimy:

–  o przystrojenie okien  emblematami religijnym

–  o niesienie baldachimu i pilnowanie porządku przez strażaków,

–  o sypanie kwiatów przez dzieci podczas procesji

–  o zabranie feretronów.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas procesji, we wtorek, po Mszy św. wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie na próbę.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy, poszczególne osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

• w piątek – Oś. Mydlarze i Jagódki
  • w sobotę – Oś. Sordyle, Urbanki i Moskwiki
  • w poniedziałek – Oś. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem
  • we wtorek – Oś. Młocki Górne, Potok Kubikowski
  • w środę – Oś. Młocki Dolne, Polaki, Praciaki, Potrójna
  • w czwartek – Oś. Szafarze, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00.  W Boże Ciało  oraz  w przyszłą niedzielę  nabożeństwo czerwcowe    wraz z procesją  po Mszy św. o godz. 14.00.

Spowiedź codziennie przed Mszą św., a we wtorek przed uroczystością Bożego Ciała od godz. 16.00 – 17.00.

4.  W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera.

5.  Dziś,  Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Dziś również spotkanie  Honorowej            Straży  NSPJ po porannej Mszy św..

6.  We wtorek, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po nowennie Msza św. w intencjach nowennowych i nabożeństwo czerwcowe.

7.   Planowana Rocznica I Komunii w Boże Ciało nie odbędzie się, ponieważ rodzice boją się zarażenia koronawirusem z powodu większej liczby      ludzi w tym dniu w kościele. Dlatego Rocznica będzie w piątek, 9 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.   Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

9. Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych        Diecezji  Bielsko- Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych odczuwających lęk przed zarażeniem. A zatem przypominamy          o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i sakramencie pokuty. Zapraszamy do spowiedzi w wtorek szczególnie dzieci i młodzież      ponieważ w ogóle  ich nie było w I piątek.

10. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej
obdarzy nas swoim pokojem i obfitym błogosławieństwem.