Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 13.01.2019

Święto Chrztu Pańskiego

13.01.2019

W niedzielę po Uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.

Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 w remizie strażackiej OSP w Rzykach odbędzie się wspólny opłatek dla wszystkich grup działających przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa i wspólnego kolędowania.

a. W czwartek, 17 stycznia, przypada – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu,
b. W sobotę, 19 stycznia, – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
c. Od piątku, 18 stycznia, rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. Za tydzień w niedzielę, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

4. Od poniedziałku, 14 stycznia wracamy do sprawowania Mszy św. w tygodniu według harmonogramu w ciągu roku. A zatem w poniedziałek i środę o godz. 6.30 w pozostałe dni tygodnia po południu o godz. 17.00.

5. W poniedziałek kończy się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie przy kościele, w gazetce parafialnej i w internecie. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o to, aby ksiądz został podwieziony samochodem na miejsce kolędy; za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach oraz za wszystkie poczęstunki. Również bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Część tych ofiar /10%/ zostanie przekazanych do kurii na cele diecezjalne, a część /20%/ na cele parafialne, bo tak przewiduje prawo. Pieniądze na cele duszpasterskie i parafialne przeznaczymy na inwestycje, o których będziemy informować na bieżąco.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam dobrze realizować zobowiązania chrzcielne.