Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela Świetej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ŚWIETEJ RODZINY

26.12.2021r.

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem, które było na początku i o którym wyznajemy, że jest Bogiem. Dzięki składamy Ojcu w niebie, za Jego Syna, którego nam ofiarował. Narodził się jako ludzkie Dziecko, abyśmy stali się Dziećmi Bożymi. Otwórzmy nasze umysły i serca na odwieczne Słowo Boże i uwielbiajmy Pana obecnego pośród nas.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 8870 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tu w kościele, jak też i na konto parafialne.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.   W poniedziałek, 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

b.   We wtorek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników

c.   W sobota, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. jak w niedzielę.

2.   We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św..

3.  W piątek przypada  ostatni dzień starego roku. O godz. 17.00  Msza św., podczas której podziękujemy za wszystkie otrzymane łaski oraz przeprosimy za wszelkie zło, które popełniliśmy w tym roku. Zostanie też przedstawione  roczne sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z uroczystymi nieszporami dziękczynno – przebłagalnymi. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy. Ks. Biskup Roman Pindel udzielił dyspensy na ten dzień w związku z tym  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    Spotkanie Straży Honorowej NSPJ, 2 stycznia  po Mszy św. porannej.

5. W związku z istniejącą pandemią nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Natomiast zapraszamy rodziny  na spotkanie w kościele. Program takich spotkań to: Eucharystia i krótka adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie ze śpiewem kolęd. Pragniemy zawierzyć wasze rodziny Nowonarodzonemu Jezusowi. Chcemy, abyście Boże błogosławieństwo, które otrzymacie przekazali pozostałym członkom rodziny. Również chcemy ofiarować wam wodę święconą oraz kredę, abyście wspólnie z rodziną się pomodlili i w zastępstwie księdza poświęcili wasze mieszkania i tradycyjnie oznaczyli drzwi waszych domostw.  Plan tych spotkań modlitewnych zostały  umieszczone w gazetce, na stronie internetowej parafii i gablotce. Przed Mszą będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy  o dostosowanie  się do tego planu. Gorąco i serdecznie zapraszamy.

Szczęśniaki, Haczki  –  28.12.             Szafarze – 05.01

Jagódki, Mydlarze – 29.12                  Młocki Dolne, Leśniczówka  Kluka, Kierczaki – 08.01

Za Kościołem, Sordyle – 30.12           Urbanki, Moskwiki – 10.01

Młocki Górne – 03.01                        Praciaki, Potok Kubikowski – 11.01

Polaki, Potrójna, Hajosty  – 04.01

6.    Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłego  świętowania

i obfitego w dary Boże Nowego Roku 2022