Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28.03.2021

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

28.03.2021

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia. Procesja z gałązkami palmowymi przypomina nam, że nasze życie jest kroczeniem razem z Jezusem w tym samym kierunku. To jest chodzenie śladami Mistrza z pełną świadomością, że pomimo wszelkich doznawanych na co dzień ograniczeń tego świata, na końcu nie zwycięża śmierć i cierpienie, ale miłość i nowe życie. Z taką nadzieją wiary wchodzimy w święty czas Wielkiego Tygodnia.

Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEKTo dzień, ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00 a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – W tym dniu celebrujemy wielkie wydarzenia zbawcze, które dokonały się na krzyżu. Od godz. 7.00 adoracja w Ciemnicy. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po koronce Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie w tym dniu do godz. 24.00. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły nie ma dyspensy. Sładka na Boży Grób w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTAGromadzimy się w kościele w tę Wielką Noc, aby przeżywać wielką tajemnicę zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie od godz. 7.00. Poświecenie pokarmów będzie o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00. Koronka do Bożego miłosierdzia tuż po poświęceniu pokarmów godz. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Procesją Rezurekcyjną / przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych /.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej i ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej, a kończy Niedzielą zmartwychwstania.

WIELKANOC – w Wielką Niedzielę ze względu na epidemię Msze w naszym kościele będą: o godz. 7.30; 9.30; 11.30; 14.00; 15.30; 17.00. Wszyscy, którzy mają zamiar skorzystać w Wielkanoc z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św., a będą oglądać Mszę św. za pośrednictwem telewizji lub internetu; zachęcamy, aby przyszli do kościoła i przyjęli komunię św. / należy być w stanie łaski uświęcającej /. Komunii będziemy udzielać od 8.30 – 9.00 oraz od 10.30 – 11.00.

2. Droga krzyżowa dziś o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.

3. We wtorek, 30 marca, Droga Krzyżowa na Leskowiec – Groń Jana Pawła II. Rozpoczęcie przy Kuźni w Jagódkach o godz. 19.30. Zapraszamy do uczestnictwa. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. Po Mszach św. rozprowadzane będą „paschaliki wielkanocne”. Kupując świecę wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę to 7 zł.

5. Odwiedziny chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej na Święta Wielkanocne jutro w Wielki Poniedziałek, 29 marca od godz. 8.30. Zgłaszamy tylko tych chorych, którzy nie korzystają z posługi co miesiąc. Nie będzie odwiedzin na pierwszy piątek kwietnia ponieważ wypada w Wielki Piątek.

6. Możliwość spowiedzi świątecznej będzie: we wtorek od. godz. 16.00 – 17.00; 18.00 – 19.00 oraz środę w tych samych godzinach. Wielki Czwartek od godz. 20.00 – 21.00; Wielki Piątek od. godz. 21.00 – 23.00. Msza św. w Wielką Środę ze względu na spowiedź będzie o godz. 17.00.

7. Według rozporządzeń władz państwowych i wskazań Episkopatu Kościoła w Polsce zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym w dozwolonej liczbie wiernych. Informujemy, że w naszym kościele według nowych wyznaczonych limitów mogą przebywać 34 osoby. Prosimy o zrozumienie, gdy nie zostaniemy wpuszczeni do świątyni. Parafian prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. Warto duchowo łączyć się naszą parafią.

Wszystkie ważne informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii. Prosimy zatem o śledzenie na bieżąco wszystkich wiadomości umieszczonych na stronie.

8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 11 kwietnia, chcemy wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rzykach, przeprowadzić Akcję Krwiodawstwa. Cała Akcja będzie w godz. 9.00 – 13.00 w budynku OSP. Zapraszamy do włączenia się w oddanie krwi.

9. Ze względu na małą liczbę wiernych w kościele nie będzie dzisiaj składki na potrzeby naszej parafii. Wszyscy, którzy pragną dziś złożyć ofiarę na potrzeby naszego kościoła prosimy, aby to uczynili podczas składki lub wpłacili  na konto parafii.

10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką i gazetkę parafialną.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżywania

Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego.