Ogłoszenia duszpasterskie: IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

IX Niedziela Zwykła

03.06.2018

Przeżywamy dziś XI Święto Dziękczynienia pod hasłem – Dziękujemy za niepodległość. Tym razem wyrażamy Bogu wdzięczność za to, że 100 lat temu odzyskaliśmy niepodległość naszej Ojczyzny. Uczestnicząc w liturgii, spotkamy Chrystusa i dziękujmy za Jego obecność w znakach świętego zgromadzenia.

Ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej składamy do puszek przed kościołem. Za wszystkie dary pieniężne złożone na ten cel – Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

a. W piątek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

b. W sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Nowenna modlitewna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, do udziału w modlitwie za naszą Ojczyznę.

3. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich oraz poszczególne Osiedla z naszej parafii do uczestnictwa w Eucharystii i procesji w czasie oktawy. Prosimy również o obecność na procesji dzieci komunijne i sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i wianków.

4. Tradycyjna pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 15 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg, tym razem z 15/16 czerwca. Organizatorzy obiecali tym razem podać w miarę szybko i dokładną liczbę potrzebnych miejsc noclegowych. Bardzo prosimy, by zgłaszać jak najszybciej swoją gotowość do przyjęcia pielgrzymów. Zapisy w zakrystii już od poniedziałku.

5. Przypominamy, że Straż Honorowa, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę 16 czerwca 2018 r. Zapisy u Zelatorki Doroty Cibor, cena około 30 zł (w zależności od ilości osób, wpłata przy zapisach). Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd o godz.7.00.

6. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i świętego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania mieszkańcom, którzy przygotowywali ołtarze, pocztom sztandarowym, strażakom, górnikom, niosącym feretrony, scholi młodzieżowej, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, wszystkim grupom parafialnym zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystość i wszystkim, którzy swoją obecnością na procesji, dali przykład żywej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

Rodzicom dzieci klas pierwszokomunijnych dziękujemy, za ofiarę, złożoną na cele parafialne w wysokości 1000 zł.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dziękczynienie za wszystkie dary jakie otrzymujemy

od Boga i ludzi, będzie często treścią naszego życia.