Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

1. IV Niedziela Wielkiego Postu

31.03.2019

Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, która w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości ( Laetare ). W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W świetle rekolekcyjnego słowa, odkrywajmy miłosierną miłość Boga, którą nam ofiarowuje jak ojciec marnotrawnemu synowi.

Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. dr hab. Roberta Samsela, który będzie do nas głosił nauki rekolekcyjne. Niech jego posługa przyniesie wiele dobrych duchowych owoców. Program rekolekcji i spowiedzi został zamieszczony w gablotce w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach i słuchaniu słowa Bożego.

1. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej w środę od godz. 8.00 – 11.30 po południu od godz. 14.00 – 17.00. Składka na potrzeby rekolekcji w środę na Mszy św. porannej i wieczornej.

2. Dziś Msza św. po południu o godz. 14.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Po nabożeństwie Gorzkich Żali nauka stanowa dla mężczyzn. Nie będzie Drogi krzyżowej.

3. Po Mszy św. będą rozprowadzane świece – Paschaliki oraz baranki wielkanocne. Natomiast Dzieci Maryi bedą sprzedawać kartki świateczne, które sami wykonali.

4. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 14. rocznica śmierci Jana Pawła II, papieża. Z tej okazji w sobotę 13 kwietnia o godz. 17.00 przy Kuźni w Jagódkach będzie sprawowana Msza św. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w środę w czasie rekolekcji. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek od 16.30 – 17.00. W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i 17.00.

6. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

7. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza św. Serdecznie zapraszamy.

8. Peregrynacja relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w andrychowskim dekanacie odbędzie się w dniach 5 – 7 kwietnia w parafii św. Stanisława. W sobotę 6 kwietnia do udziału w peregrynacji zaproszone są wspólnoty działajace w parafiach. Młodzież zaproszona jest w tym dniu na godz. 19.00 na tzw. wieczór uwielbienia. Prosimy, aby zapoznać się z planem peregrynacji, który jest umieszczony w gablotce przy kościele i włączyć się w tą modlitwę.

9. Przypominamy, że w sklepach Państwa Rakowskich i „Wizan” zbierane są dary. Również tu w kościele przy stopniu ołtarzowym z prawej i lewej strony są umieszczone kosze, do których można składać produkty pierwszej potrzeby a także słodycze. Można też złożyć dar pieniężny na ten cel. Akcja potrwa do niedzieli Palmowej włącznie.

10. W dn. 6 kwietnia 2019r. w Bielsku-Białej Hałcnowie – w Bazylice Matki Bożej Bolesnej odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych Rodziców. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego lub u Małgorzaty Fryś.

11. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

12. Po Mszy św. można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy dobrego wypoczynku niedzielnego oraz otwarcia się na dar słowa Bożego.