Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021

Liturgia dzisiejszej niedzieli ( Laetare ) wzywa nas do radości. Dobrze wiemy, jak ważne jest pozytywne nastawienie oraz rozpoznanie wszelkich radości oraz świadome ich przeżywanie. Ewangelia dzisiejsza wskazuje na radość głębszą i wiele trwalszą. Jej źródłem jest obecność z nami Boga, który daje nam siły do przezwyciężania wszelkich ograniczeń, słabości. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości i otwórzmy się na moc miłosierdzia. Każde zwycięstwo napawa autentyczną radością.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 19 – 21 marca. W tym roku nauki wygłosi O. Samuel Węgrzyn z zakonu Ojców Bernardynów w Kalwarii. Plan rekolekcji umieszczony w gazetce, w gablotce przy kościele, i na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. Za tydzień drogę krzyżową poprowadzi Domowy Kościół.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. W piątek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to trzeci piątek miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje w parafii oraz obchody roku Św. Józefa w naszej diecezji. W ramach roku św. Józefa, w miesiącu marcu, po każdej Mszy odmawiać będziemy, modlitwę do św. Józefa w intencji rodzin, również podczas Nowenny do Matki Bożej skierujemy modlitwę do św. Józefa. Natomiast, każdego 19 dnia miesiąca, planujemy odprawiać Mszę wotywną o św. Józefie i odmawiać litanię (możliwość uzyskania odpustu zupełnego).

4. Ze względu na rekolekcje w piątek, droga krzyżowa dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 16.00. Zaraz po drodze krzyżowej nauka dla dzieci. Msza św. w piątek po południu z nauką o godz. 17.00. Natomiast, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą zapraszamy, na drogę krzyżową na godz. 19.00 i naukę. Starszych i chorych zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na Mszę św. z obrzędem namaszczenia chorych. Od godz. 9.30 będzie dla nich możliwość spowiedzi. W tym roku ze względu na epidemię nie ma osobnych rekolekcji dla dzieci szkolnych. Prosimy aby zapoznać się z planem rekolekcyjnym i w miarę możliwości uczestniczyć w naukach.

Spowiedź rekolekcyjna – 20 marca w sobotę. Do południa od godz. 11.00 – 12.30 i po południu od godz. 15.00 – 17.00. Spowiedź również codziennie 20 min. przed Mszą św.

5. Po Mszach św. rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 7 zł.
Akcja Katolicka, jak co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech Boża radość umacnia nas w dobrym .