Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

Przypowieść o synu marnotrawnym wpisuje się w dzieje świata od 2 tysięcy lat. Ileż ludzkich losów moglibyśmy opisywać przez dramat odejścia i cud powrotu! Niezliczone są tragedie wyrastające z porzucenia i zdrady, z zagubionej wierności i szukania szczęścia za cenę podeptania swoich najbliższych. Ten dramat staje się jeszcze gorszy, bo wielu nie wraca, nie chce albo nie potrafi wrócić. Ci, co wracają do swoich bliskich, którzy odnajdują drogi przebaczenia, niejako na nowo piszą historię powrotu syna marnotrawnego. Odejścia i powroty wyznaczają drogi naszej wiary i naszych niewierności względem Boga. Czas rekolekcji, który przeżywamy ma nam pomóc odzyskać siebie i swoją godność i tym samym powrócić do Boga i doświadczyć Jego miłosierdzia.

Przeżywamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy. W tym roku nauki głosi Ks. Marcin Pomper. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotce przy kościele, i na parafialnej stronie internetowej. Prosimy, aby zapoznać się z planem rekolekcyjnym i zapraszamy do uczestnictwa.

1.Dziś nauki rekolekcyjne do południa podczas każdej Mszy św. według harmonogramu niedzielnego. Po południu o godz. 14.00 Msza z nauką. Gorzkie Żale z nauką o godz. 15.00. O godz. 18.30 Msza z nauką dla młodzieży. O godz. 19.30 Wieczór uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim. Za tydzień drogę krzyżową w niedzielę poprowadzi Honorowa Straż NSPJ.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.45. Zaraz po nowennie Msza św. z nauką rekolekcyjną.

W tym dniu będzie spowiedź rekolekcyjna.

do południa: od godz. 8.00 – 9.30 oraz 10.00 – 11.30

po południu: od godz. 16.00 – 18.00

Starszych i chorych zapraszamy na rekolekcje, w środę o godz. 15.00 na Mszę św. z obrzędem namaszczenia chorych. Od godz. 14.30 będzie dla nich możliwość spowiedzi.

W środę na zakończenie rekolekcji na Mszy o godz. 7.00 i 18.00 zbierana będzie składka na potrzeby rekolekcji.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w piątek o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 – 16.30. O godz. 16.30 droga krzyżowa, a następnie Msza św. Natomiast, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą zapraszamy, na drogę krzyżową na godz. 19.00. W sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 8300 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

5. Po Mszach św. rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 10 zł.

6. Akcja Katolicka, jak co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech Boża radość umacnia nas w dobrym .