Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019

W 4 niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Stoimy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy, na co się zdecydować. Czasami, potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem. Jemu możemy zaufać, Jego śladem możemy pójść, pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbijmy obecnego pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Kandydaci na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, powinni zgłosić się w Kurii Biskupiej w Bielsku – Białej / ul. Żeromskiego 5 a / i złożyć odpowiednie dokumenty.

W zeszłą niedzielę na Radio Diecezjalne Anioł Beskidów zebraliśmy 474 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

1. We wtorek 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła

2. W czwartek, 16 maja – święto Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski

3. W piątek, 17 maja, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. Po nowennie Msza św.

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

1. W przyszłą niedzielę, 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00 prowadzony Straż Honorową NSPJ. Podczas tej Mszy św. dzieci z klas czwartych będą przeżywać Rocznicę komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w Eucharystii. Spowiedź dla dzieci z okazji rocznicy w piątek od godz. 16.00 – 17.00.

1. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 15 czerwca o godz. 17.00. W związku z tą uroczystością, która przypada na trzecią sobotę miesiąca, sakrament chrztu udzielimy w drugą sobotę na Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy, aby rodzice pamiętali o tym, przy planowaniu chrztu dla swojego dziecka.

1. W niedzielę, 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I komunii świętej.

1. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek po wieczornej Mszy św. Informujemy już dziś, że spotkanie z wizytatorem katechetycznym, który sprawdzi młodzież od strony intelektualnego i duchowego przygotowania do tego sakramentu będzie, 21 maja, we wtorek, po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

1. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus pomaga nam w trudach codziennego życia.

Słuchajmy głosu tego, który jest Dobrym Pasterzem.