Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

IV Niedziela Wielkanocna

03.05.2020

4 niedziela wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania z Jezusem obecnym w liturgii eucharystycznej, chcemy podążać za głosem Dobrego pasterza wskazującym właściwą drogę. W Nim znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa; On woła każdego z nas po imieniu, prowadzi ku wzajemnej jedności i do wspólnoty z Bogiem.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Kandydaci na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, powinni zgłosić się w Kurii Biskupiej w Bielsku – Białej / ul. Żeromskiego 5a / i złożyć odpowiednie dokumenty.

1. w poniedziałek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

2. W środę, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

3. W piątek, 8 maja – przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W tym dniu, Ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do świeceń. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. Po nowennie Msza św.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych w dozwolonej liczbie na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach w parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej.

4. W maju Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o godz. 17.00.

5. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

6. Limit osób, które mogą przebywać w naszym kościele to 45 osób. Prosimy o tym pamiętać . W razie większej liczby musimy się liczyć z taką sytuacją, że do kościoła nie zostaniemy wpuszczeni . W kościele należy zachować odpowiednią odległość od siebie i mieć założoną maseczkę na twarzy.

7. Przypominamy, że można oglądać transmisje ze wszystkich Mszy św. i nabożeństw zarówno niedzielnych jak i tych sprawowanych w tygodniu. Msze św. on – line, są emitowane z naszej świątyni na stronie internetowej parafii za pośrednictwem kanału YouTube.

8. Wszystkie ważne informacje są na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus pomaga nam w trudach codziennego życia.

Słuchajmy głosu tego, który jest Dobrym Pasterzem.