Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

I1

Tajemnica Nawiedzenia mówi nam o tym, że Maryja idzie pomagać do domu Elżbiety, ale jest inspirowana tchnieniem Ducha Bożego. To Bóg doprowadził do tego spotkania. On jest między nimi obecny. Jego słowo spełniło się całkowicie w życiu obu tych kobiet. Ku Bogu zwracają się też ostatecznie w uwielbieniu ich serca: obie wypowiadają piękne błogosławieństwa. Niech udział w liturgii uczy nas, na wzór Maryi i Elżbiety, umiejętności otwarcia się na Ducha Św.

Dziś składka na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

1. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. W piątek w wigilię roraty o godz. 7.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Po nowennie Msza św.

3. W piątek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każda katolicka rodzina spotyka się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną wieczerzę. Niech, ten czas wieczerzy, opromieniony będzie wspólną modlitwą, śpiewem kolęd a także okazją do odnowienia wzajemnej miłości, a może i przebaczenia. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy, na tę szczególną Mszę rozpoczynającą radość Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. W sobotę, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30 i 14.00 .

5. W niedzielę, 26 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa . Opiece Świętej Rodziny zawierzymy wszystkie rodziny w parafii.Msze św. o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30 i 14.00. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

6. Przypominamy, że nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii. Bardzo zachęcamy, aby skorzystać wcześniej ze spowiedzi w następujące dni:

Poniedziałek, 20.12. godz. 16.00 – 17.00
Wtorek, 21.12. godz. 16.00 – 17.00
Środa, 22.12.godz. 16.00 – 17.00 godz. 18.00 – 18.30
Czwartek, 23.12. godz. 16.00 – 17.00 godz. 18.00 – 19.00
Piątek, 24.12. godz. 8.30 – 9.30

7. Z wizytą do chorych, którzy zostali zgłoszeni udamy się jutro od godz.9.00.

8. Można jeszcze dziś pod chórem po Mszach św. nabyć opłatki wigilijne.

9. W imieniu Akcji Katolickiej dziękujemy wszystkim, którzy zakupili towary w wyznaczonych sklepach i tym którzy przynieśli produkty spożywcze do kościoła dla potrzebujących w parafii. Dziękujemy Akcji Katolickiej, za podjęcie się tego wysiłku i wszystkim darczyńcom.

10. Bardzo dziękujmy Panu Mieszczakowi Leszkowi – leśniczemu za to, że co roku stara się, by nie brakło żywych choinek w naszym kościele. Serdeczne podziękowania dla firmy „Wyroby z drewna” – P. Michała Pindla za zbudowanie szopki w naszy ogrodzie oraz dla Państwa Młynarczyk i P. Jana Balona za ofiarowane drewno i P. Maii Oboza za siano i słomę do szopki.

12. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

13. W tym roku w okresie kolędowym prawdopodobnie wizyta duszpasterska ze względu na stan epidemii odbędzie się w formie podobnej jak w zeszłym roku. O jakichkolwiek zamiarach będziemy informowali.

Życzymy dobrej niedzieli a nade wszystko radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.