Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

3 Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

26.01.2020

Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy: mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości oraz indywidualne porażki. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem – na zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan – o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 7020 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

Dziś spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających przy naszej parafii i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich o godz. 15.00 w strażnicy OSP w Rzykach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie również wszystkich, którzy chcą z nami łamać się opłatkiem i kolędować.

a. We wtorek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
b. W piątek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera

2. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.. Zapraszamy do modlitwy.

3. W tym tygodniu przypada: pierwsza sobota miesiąca. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy wszystkich szczególnie Róże Różańcowe.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Po południu Msza św. wyjątkowo o godz. 15.00, ze względu na koncert kolęd Zespołu „Proboszczowie”. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i koncert. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

5. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w naszej parafii poza wyjątkowymi sytuacjami udzielamy w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 oraz w trzecią sobotę miesiąca podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy, by pamiętać przy planowaniu chrztu o wyznaczonych niedzielach i sobotach chrzcielnych.

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św..

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz Bożej opieki na czas pracy i wypoczynku.