Ogłoszenia duszpasterskie; III Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu

16.03.2020

W spotkaniu z Samarytanką Jezus objawia siebie jako Dawca żywej wody, która nie tylko gasi pragnienie, ale zaspokaja potrzebę życia spełnionego. Każdy, kto pozwoli się obdarować tą wodą, zyska jasność widzenia, lepiej rozezna sens ziemskiego pielgrzymowania, doświadczy uzdrowienia własnych słabości. To skuteczna droga do osiągnięcia pełni życia w wieczności

W zeszłą niedziele do puszek na misje Ad Gentes zebraliśmy 1710 zł. Nie będzie zbierana składka na potrzeby naszego kościoła.

1. Odwołujemy Drogę krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.45, które odśpiewamy w nielicznym gronie wiernych. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.

1. We wtorek nowenna do Matli Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św.

1. Oficjalnie odwołujemy Drogę krzyżową w piątek . Msza św. o godz. 17.00.

1. W czwartek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. W piątek, 20 marca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. Ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z koronawirusem – decyzją Episkopatu Polski i też naszego biskupa Ordynariusza, zostają odwołane wszelkie spotkania formacyjne wspólnot dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Zostają odwołane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym. Zaplanowane rekolekcje według tej decyzji zostają również odwołane. Prosimy o rozsądek i roztropność wszystkich, co do udziału we wszelkich nabożeństwach szczególnie tych, którzy czują się gorzej. Według zaleceń Konferencji i biskupa Ordynariusza Romana Pindla należy pozostać w domach, aby zgromadzenie wiernych w kościele nie było większe niż 50 osób. Po Mszach św będziemy odmawiać modlitwy o oddalenie epidemii koronawirusa.

Informacje dodatkowe można znaleźć na naszej stronie parafialnej.

1. Jak, co roku w naszej parafii organizowana jest akcja charytatywna, która ma na celu pomóc potrzebującym. W sklepach Państwa Rakowskich i Supermarkecie „Wizan” będą zbierane dary. Zachęcamy do pomocy.

1. Zapisy na Pieszą  Diecezjalną Pielgrzymkę do Łagiewnik trwają do 31 marca br. Organizatorzy zapewne przekażą w późniejszym terminie czy pielgrzymka się odbędzie.

1. Zakupiliśmy ksero, które nam posłuży do drukowania naszej gazetki oraz będzie pomocne w sprawach kancelaryjnych. Koszt tej inwestycji to 4000 zł. Zakup tego urządzenia dokonaliśmy z ofiar kolędowych, które my kapłani oddaliśmy na cele parafialne.

1. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką oraz gazetkę parafialną.

Radosnej niedzieli i miłego odpoczynku.