Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

III Niedziela Wielkanocna

05.05.2019

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc, a dzisiaj można odnieść wrażenie, iż szara rzeczywistość zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich. Niedługo po Wielkanocy powrócili do swoich zajęć, jednak ich nocny połów na jeziorze Tyberiadzkim okazał się niepowodzeniem. Wtedy doświadczyli obecności Zmartwychwstałego, który powiedział im, co powinni czynić, a ich praca zaczęła przynosić oczekiwane efekty. Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy – Tego, który wskazuje, co mamy robić? Jezus Chrystus jest pośród nas, ponieważ zgromadziliśmy się w Jego imię, uwielbiajmy Go w naszej wspólnej modlitwie.

Dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. W zeszłą niedziele na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 6870 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne, Bóg Zapłać.

a. W poniedziałek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba

b. We środę, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. W tym dniu, o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do świeceń.

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

1. W przyszłą niedzielę, 12 maja, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele.

1. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujących się przyjęcia I komunii, będzie we wtorek 7 maja, po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy nowych parafian do pogłębiania Pisma świętego.

1. We wtorek, 7 maja, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia na godz. 17.00 zaraz po Nowennie Msza św. w intencjach bieżących za żywych jak też i zmarłych oraz próśb i podziękowań, które można składać do skarbonki znajdującej się obok krzyża pod chórem. Nowenna w każdy wtorek z czytaniem próśb i podziękowań. Natomiast Msza do Matki Bożej Pocieszenia raz w miesiącu, a będzie to drugi wtorek miesiąca. Zatem zachęcamy do przedkładania tych próśb do Matki Bożej w ciągu każdego tygodnia.

1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego wypoczynku niedzielnego i opieki Bożej na cały tydzień.