Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Adwentu / Gaudete / – 15.12.2019

III Niedziela Adwentu

15.12.2019

W kondycję ludzkiego życia wpisane jest oczekiwanie; czekamy na wiele rzeczy, wydarzeń, osób…Czy przeżywamy życie w duchu oczekiwania na przyjście Pana? Ono winno być naznaczone poczuciem radości, o czym przypomina liturgia 3 niedzieli adwentu zwanej Gaudete! Pan wciąż przychodzi, a nasze spotkanie z Nim teraz się urzeczywistnia.

Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św.

W zeszłą niedzielę została zebrana ofiara do puszek na Kościół na Wschodzie w wysokości 828 zł. Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu ( środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Zapraszamy dzieci i młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach, które w tygodniu będą: w poniedziałek i środę o godz. 6.30, w sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni po południu o godz. 17.00.

3. W piątek , 20 grudnia, przedświąteczna spowiedź parafialna. Do południa od godz. 8.00 – 11.30. Po południu od godz. 14.00 – 17.00. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do spowiedzi od godz. 8.30 – 9.30. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Zapraszamy zatem do skorzystania z sakramentu pokuty podczas spowiedzi parafialnej.

4. Opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem po Mszach św. dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę. W tygodniu w zakrystii. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 5 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby parafialne.

5. W naszej parafii trwa akcja charytatywna, którą organizuje Akcja Katolicka. Do 19 grudnia można zakupić produkty żywnościowe w wybranych sklepach w Rzykach lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Można też zostawić dary przy bocznych ołtarzach naszego kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pragną pomóc potrzebującym.

6. Odwiedziny chorych przed świętami dla tych wszystkich, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej, będą w środę 18 grudnia od godz. 9.00. Prosimy, by zgłosić chorych do 16 grudnia.

7. Budowanie szopki i strojenie choinek w kościele będzie w poniedziałek, 23 grudnia do południa od godz. 8.00. Bardzo prosimy tych wszystkich, którzy do tej pory pomagali przy strojeniu szopki i choinek i wszystkich chętnych, aby przyszli pomóc. Szczególnie zapraszamy młodych ludzi do pomocy. Jak co roku prosimy również o wybudowanie szopki koło figury Matki Bożej w ogrodzie.

8. Parafia św. Jakuba w Rzykach oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Rzyk oraz gości „Na wspólne kolędowanie”, które odbędzie się 5 stycznia 2020r. o godz. 15.00 w budynku OSP w Rzykach. Zapraszamy solistów, zespoły, grupy parafialne, rodziny do zaprezentowania wybranej kolędy lub pastorałki. Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 5 stycznia 2020r. u pana organisty, Michała Frysia. Koncert rozpocznie się przedstawieniem jasełkowym.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli . Niech coraz krótszy czas adwentowego czuwania

będzie dobrze przez nas wykorzystany, aby przynieść owoce nawrócenia.