Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela adwentu – 16.12.2018

III Niedziela Adwentu

16.12.2018

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam radujcie się! Pan blisko! / Flp. 4,4-5/ Od wieków trzecia niedziela adwentu nazywa się Gaudete. Dzisiaj owo wezwanie do radości skierowane jest do każdego człowieka. Duch radości i pokoju może być fundamentem naszego życia we wszystkich codziennych troskach i kłopotach. Pan Bóg uzdalnia nas do rozpoznawania Jego woli oraz rozumienia naszego życia, które ma być pełne odpowiedzialności aż do dnia, kiedy Jezus Chrystus przyjdzie powtórnie.

W zeszłą niedzielę została zebrana ofiara do puszek na Kościół na Wschodzie w wysokości 655 zł. Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać.

1. Od poniedziałku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

2. W tym tygodniu ( środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zapraszamy dzieci i młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach, które w tygodniu będą: w poniedziałek i środę o godz. 6.30; w czwartek o godz. 8.00. W pozostałe dni po południu o godz. 17.00.

4. Opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem po Mszach św. dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę. W tygodniu w zakrystii. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 5 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na wynagrodzenie dla pracowników parafii.

5. W naszej parafii trwa akcja charytatywna, którą organizuje Akcja Katolicka. Do 20 grudnia można zakupić produkty żywnościowe w wybranych sklepach w Rzykach lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Można też zostawić dary w koszach położonych w bocznych ołtarzach naszego kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pragną pomóc potrzebującym.

6. Odwiedziny chorych przed świętami dla tych wszystkich, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej, będą w poniedziałek 17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy, by zgłosić chorych do dzisiaj.

7. Budowanie szopki i strojenie choinek w kościele będzie w sobotę, 23 grudnia do południa od godz. 9.00. Bardzo prosimy tych wszystkich, którzy do tej pory pomagali przy strojeniu szopki i choinek i wszystkich chętnych, aby przyszli pomóc. Szczególnie zapraszamy młodych ludzi do pomocy. Jak co roku prosimy również o wybudowanie szopki koło figury Matki Bożej.

8. Możliwość spowiedzi dla wszystkich, którzy nie mogli przyjść w dniu parafialnej spowiedzi będzie codziennie, / oprócz czwartku i piątku / 20 min przed Mszą św.

9. W święto św. Szczepana będą dodatkowe chrzty na Mszy św. o godz. 11.30. Wszystkich zainteresowanych prosimy o odpowiednio wcześniejsze załatwienie w kancelarii parafialnej wszystkich formalności związanych z chrztem dziecka.

10. Dzisiaj o godz. 14.00 w parafii św. Sebastiana w Skomielnej Białej odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Gacka taty ks. Jana – wikariusza. Wyrażamy Mu i całej rodzinie wyrazy współczucia i modlimy się o chrześcijańską nadzieję, która otwiera nas na zmartwychwstanie do życia wiecznego.

11. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli . Niech coraz krótszy czas adwentowego czuwania

będzie dobrze przez nas wykorzystany, aby przynieść owoce nawrócenia.