Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 20.01.2019

W okresie Bożego Narodzenia uroczyście obchodziliśmy tajemnicę wcielenia Jezusa Chrystusa i Jego objawienie się ludziom. Uwielbienie i radość z powodu daru wspólnoty z Bogiem, rozbrzmiewa także w liturgii pierwszych niedziel okresu zwykłego. Każdy człowiek i wszystkie narody są zaproszeni do tego, by stanowić wielką rodzinę Boga i jako dzieci być dla siebie nawzajem braćmi i siostrami. Niech nas w tym zadaniu wspomaga Boże błogosławieństwo, będące owocem uczestnictwa w Eucharystii.

Dziś składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w środę 23 stycznia.

1. W poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    2. W czwartek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła;
    3. W piątek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;
    4. W sobotę, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.

1. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego Orszaku Trzech Króli w naszej parafii i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Podziękowania składamy również wszystkim grupom parafialnym, za przygotowanie wszystkiego, co znalazło się na stole opłatkowym, za obecność i wspólne kolędowanie. Szczególnie dziękujemy Ruchowi Domowego Kościoła za organizację tego spotkania opłatkowego, które odbyło się w zeszłą niedzielę.

1. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy dobrego wypoczynku i miłej niedzieli.

Niech Boże Błogosławieństwo pomoże nam dobrze wypełnić:

rodzinne, zawodowe i chrześcijańskie  powołanie.