Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 19.01.2020

II Niedziela Zwykła

19.01.2020

Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc: Oto Baranek boży, który gładzi grzechy świata. To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy św., która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei wyczekujemy również Godów Baranka, na które zostaniemy zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

Dziś składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

1. We wtorek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

2. W piątek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan

3. W sobotę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła,

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Jednocześnie, zgodnie z decyzją Papieża Franciszka obchodzimy ją jako niedzielę słowa Bożego.

4. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających przy naszej parafii i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich będzie, 26 stycznia, o godz. 15.00 w strażnicy OSP w Rzykach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie również wszystkich, którzy chcą z nami łamać się opłatkiem i kolędować.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej. Wszystkich pragnących poszerzać wiedzę biblijną gorąco zapraszamy.

6. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomoc w tegorocznym zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli w naszej parafii i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

7. W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, o godz. 15.45 w naszej parafii odbędzie się koncert kolędowy z udziałem zespołu „Proboszczowie” / jednym z członków tego zespołu jest nasz rodak ks. Andrzej Piotrowski /. Wyjątkowo Msza św. w tym dniu po południu będzie o godz. 15.00 i po Mszy koncert. Informujemy o tej zmianie już dzisiaj i jednocześnie zapraszamy gorąco na koncert, którym zakończymy w ogóle czas kolędowania.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy dobrego wypoczynku i miłej niedzieli.