Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

II Niedziela Zwykła

17.01.2021

Zachęta Jezusa: Chodźcie, a zobaczycie, jest adresowana do każdego z nas. Jesteśmy bowiem gronem ludzi poszukującym poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie. Zatem, pośpieszmy ku Temu, który zaprasza nas do słuchania swojego słowa. Zechciejmy spotkać się z Tym, który przynosi zbawienie.

W dniach 18 – 24 stycznia, w całym kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziś składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

a. We wtorek 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

b. W czwartek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

c. W sobotę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki. Z godnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę, 24 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.

3. W związku z Jubileuszowym Rokiem Św. Jakuba, za tydzień 24 stycznia, na Mszy św. o godz. 11.30 w sposób uroczysty chcemy pod przewodnictwem, ks. Dziekana Stanisława Czernika, otworzyć jubileuszowe drzwi naszego kościoła. Na zakończenie uroczystości poświęcenie nowych figur Matki Bożej i św. Jakuba Apostoła znajdujące się w miejscu starych, które pod wpływem warunków atmosferycznych zbutwiały. Na ten czas jubileuszu chcemy wypożyczyć relikwie św. Jakuba, aby ich obecności pomagała nam w naszej modlitwie. Serdecznie i gorąco zapraszamy.

Jak już informowaliśmy w naszej parafii będzie można uzyskać odpust zupełny. Penitencjaria Apostolska wydała dekret o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w tym Roku pod zwykłymi warunkami w wyznaczonych kościołach stacyjnych: „Każdy wierny, który w duchowej łączności z Jubileuszem Compostelli od dnia 31 grudnia 2020 r. aż do dnia 31 grudnia 2022 r., w Roku Świętym Jakubowym, odrywając się w duchu od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzi w formie pielgrzymki którykolwiek z kościołów stacyjnych, i pobożnie weźmie tam udział w obchodach jubileuszowych, lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostanie na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami”.

Pierwszym takim duchowym wyzwaniem i zaangażowaniem w ten Rok Jakubowy w naszej parafii będzie każdego 25 dnia miesiąca – nabożeństwo Czuwania Jakubowego. Na ten temat napiszemy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

4. Przyszła niedziela 24 stycznia 2021r. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

5. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomoc w tegorocznym zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli w naszej parafii i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

Słowa wdzięczności dla tych wszystkich, którzy byli obecni na modlitewnych czuwaniach kolędowych. Gorąco i serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z tej okazji na cele parafialne, dla nas księży i ministrantów.

6. W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii — pod numerem telefonu 989.” Więcej informacji znajduje się w gablotce.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy dobrego wypoczynku i miłej niedzieli.