Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021

Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą, co to znaczy: powstać z martwych? Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobra Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy pojąć, czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wydarzeniu góry Tabor.

Dziś modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzieci Afryki / dzieło Ad gentes /. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła w wysokości 7570 zł.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Róża Rodziców za dzieci.
  1. W czwartek, 4 marca, przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.
  1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu po zakończeniu drogi krzyżowej ok. 17.30. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w sobotę rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy wszystkich szczególnie Róże Różańcowe. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.30 – 17.30. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w czasie spowiedzi.
  1. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.
  1. W piątek godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżowa na godz. 19.00.
  1. W sklepach Wizan i u P. Rakowskich można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Również można złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach.
  1. Dokonaliśmy zakupu traktorka z możliwością koszenia, odśnieżania i zbierania liści. Cały zakup kosztował 12500 zł.
  1. Jeżeli ktoś decyduje się na zakup obrazu św. Jakuba prosimy, o wpisanie się na listę w zakrystii do przyszłej niedzieli. Będziemy robić jeszcze dodruk obrazów, ale dopiero przed uroczystością odpustową. Przypominamy, że mniejszy format kosztuje 50 zł, a większy 70 zł..
  1. Informujemy, że dwa tygodnie temu zapalił się kontener cmentarny na śmieci. Niestety musiała interweniować straż pożarna. Trudno powiedzieć, czy ktoś przez nieuwagę wrzucił tlący się znicz, czy ktoś specjalnie podpalił. Bardzo prosimy, by dokładnie obejrzeć znicze zanim wrzucimy do kontenera.
  1. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli i Bożej mocy i opieki w duchowej pracy nad sobą