Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

Wielki Post to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. Gromadząc się na Eucharystii, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którym nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi. Dziękując Bogu za Jego obecność, uwielbijmy naszego Pana poprzez wspólną modlitwę w czasie Mszy świetej.

Dziś pod chórem i składka na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy – Bóg zapłać. Również dzisiaj modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzieci Afryki / dzieło Ad gentes /.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Diakon Marcin Stopka. Składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.

a. We wtorek, 19 marca, obchodzimy liturgiczną uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. W piątek, o godz. 17.00, Droga Krzyżowa i następnie Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa.

4. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane „Paschaliki” – świece wielkanocne i baranki. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świece i baranki to 5 zł.

5. Trwają zapisy na VII Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik w dniach 30 kwiecień -3 maj 2019 b.r Zapisy,odbiór formularza wpłaty należy dokonywać w zakrystii u p.Janusza Kościelnego. Koszt pielgrzymki 50 zł plus koszty autokaru.

6. W czasie wielkiego postu kancelaria parafialna w piątek czynna po Mszy św. wieczornej od godz. 18.00 – 19.00.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

8. W imieniu swoim i całej mojej rodziny pragnę gorąco podziękować pocztom sztandarowym: ze Szkoły Podstawowej, Strażaków, Honorowej Straży NSPJ i wszystkim za modlitwę, zamówione Msze św i uczestnictwo w pogrzebie mojej mamusi śp. Stefanii Moskal.

Życzymy miłej niedzieli oraz

Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.