Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

II Niedziela Wielkiego Postu

Trzeba wstąpić na górę, stanąć przed Bogiem w klimacie modlitewnego dialogu oraz wykazać pragnienie służby poprzez posłuszeństwo głosowi Boga, który rozlega się z wysokości niebios. Oto kolejny etap naszego poszukiwania prawdziwego oblicza Chrystusa. To program nie tylko wielkopostnego, ale całego chrześcijańskiego życia. A wszystko po to, abyśmy – tak jak ci wybrani apostołowie – doświadczyli tego, co im było dane ujrzeć i usłyszeć na Górze Tabor. To będzie dla nas nagroda za wierność w permanentnym poszukiwaniu twarzy Jezusa: widzieć Jego chwałę, słuchać Jego głosu, a przede wszystkim stanąć przed Nim twarzą w twarz.

Dziś modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzieci Afryki / dziełoAd gentes /.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Róża Rodziców za dzieci.
  2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.
  3. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.
  4. W tym tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do miłosierdzia Bożego. W sobotę, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. ku czci św. Józefa w sobotę rano o godz. 7.30. Zapraszamy szczególnie solenizantów oraz ojców z naszej parafii.
  5. Od przyszłej niedzieli i w następne rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 7 zł.
  6. Akcja Katolicka jak, co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach. Akcja potrwa do 9 kwietnia.
  7. Straż Honorowa NSPJ organizuje w sobotę, 2 kwietnia, wyjazd na Dzień Skupienia do Wilamowic. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do Zelatorki – Doroty Cibor. Zapisy do 16 marca.
  8. Skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie zamieszczony w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
  9. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na potrzeby parafii.
  10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli.

Mocy i opieki Bożej, w duchowej pracy nad sobą.