Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

28.04.2019

Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dziś o godz. 13.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na modlitwę.

a. w poniedziałek, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, Patronki Europy,
b. we wtorek, 30 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski / przeniesiona z 23 kwietnia /.
c. w środę, 1 maja – wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą sprawowane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.
d. w czwartek. 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
e. w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; 17.00. W tym dniu modlimy się za naszą Ojczyznę. Z racji uroczystości, nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
f. w sobotę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika. W tym dniu polecamy modlitwie wszystkich Strażaków. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin w piątek, 3 maja o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź codziennie przed Mszą św.. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek w czasie spowiedzi.

4. Ze względu na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z posługą do chorych udamy się w czwartek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do środy.

5. W przyszła niedziela, 5 maja, jest obchodzona jako Niedziela biblijna. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

6. Od wtorku, 7 maja, w naszej parafii rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej pocieszenia. W każdy wtorek przez cały rok o godz. 17.00 będziemy zanosić nasze modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia. Podziękowania, prośby będzie można składać do specjalnie przygotowanej skarbonki od 3 maja. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

7. Wyjazd Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Hałcnowa do Łagiewnik 30 kwietnia ( wtorek ) o godz. 10.15 z parkingu przy kościele. Wyjazd na „Przywitanie Pielgrzymów” w Łagiewnikach będzie 3 maja w piątek o godz 9.00 z parkingu przy kościele.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Świętując Dzień Pański, pamiętajmy w ciągu tygodnia,

że Miłosierny Pan jest z nami i wzywa, abyśmy i my byli miłosierni.