Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

1. II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

03.01.2021

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem, które było na początku i o którym wyznajemy, że jest Bogiem. Dzięki składamy Ojcu w niebie, za Jego Syna, którego nam ofiarował. Narodził się jako ludzkie Dziecko, abyśmy stali się Dziećmi Bożymi, mieli poczucie bycia braćmi i siostrami wielkiej rodziny Bożej. Otwórzmy nasze umysły i serca na odwieczne Słowo Boże i uwielbiajmy Pana obecnego pośród nas.
    1. W środę, 6 stycznia,  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. W naszej parafii,  w tym roku będzie organizowany symboliczny  Orszak Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału. Również wtedy będzie rozstrzygnięcie konkursu na  najpiękniejszy pamiętnik roratni.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 14.00. W tym dniu przypada 7 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

1. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św..

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.

1. Za tydzień w niedzielę, 10 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

1. Nadchodzący rok 2021 będziemy przeżywać w naszej parafii jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. Nasz kościół został włączony do tzw. Kościołów Stacyjnych. Po otrzymaniu specjalnego dekretu od biskupa Ordynariusza przekażemy bliższe informacje. Natomiast w kościele powszechnym papież Franciszek ogłosił Rok 2021 Rokiem św. Józefa, który rozpoczął się od 8 grudnia 2020, a od 19 marca rozpocznie się Rok poświęcony rodzinie.

1. W związku z istniejącą pandemią nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Natomiast zapraszamy przedstawicieli rodzin na spotkanie w kościele. Program takich spotkań to: Eucharystia i krótka adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie ze śpiewem kolęd. Pragniemy zawierzyć wasze rodziny Nowonarodzonemu Jezusowi. Chcemy, abyście Boże błogosławieństwo, które otrzymacie przekazali pozostałym członkom rodziny. Również chcemy ofiarować wam wodę święconą oraz kredę, abyście wspólnie z rodziną się pomodlili i w zastępstwie księdza poświęcili wasze mieszkania i tradycyjnie oznaczyli drzwi waszych domostw. Plan tych spotkań modlitewnych zostanie umieszczony w gazetce, na stronie internetowej parafii i gablotce. Przed Mszą będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy o dostosowanie się do tego planu. Gorąco i serdecznie zapraszamy.

Szczęśniaki, Haczki – 04.01.21

Jagódki, Mydlarze – 05.01.21

Za Kościołem, Sordyle – 07.01.21

Młocki Górne – 08.01.21

Młocki Dolne, Leśniczówka, Kluka, Kierczaki – 09.01.21

Polaki, Potrójna,Hajosty – 11.01.21

Szafarze – 12.01.21

Urbanki, Moskwiki – 13.01.21

Praciaki, Potok Kubikowski – 14.01.21

7. Po Mszy św. u ministrantów  można  nabyć  naszą  gazetkę  parafialną  oraz  prasę  katolicką. W naszej  gazetce  zamieściliśmy   modlitwy, które można             odmówić w zastępstwie kapłana razem z rodziną podczas wspólnego rodzinnego spotkania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech odkrywanie Boga jako Słowa pomaga nam wybierać właściwe drogi życia.