Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022

I

Żyjemy w świecie, który potrafi oczarować człowieka wielki bogactwem; dbajmy o te wartości, które wynieśliśmy z naszych domów. Nie roztrwońmy tego, co z mozołem przekazali nam nasi rodzice. Nie rozstawajmy się z odwiecznym Słowem, które na kartach Biblii jest źródłem Bożej mądrości. Nie popełniajmy błędu tych wielu, którzy odrzucili Boga i w konsekwencji utracili świadomość własnej tożsamości. Niech ten nowy rok będzie sprawdzianem naszej mądrości opartej o Boga i Jego prawa. Obyśmy – mówiąc językiem autora księgi mądrościowej, zapuścili korzenie w sławnym narodzie w posiadłości Pana, w Jego dziedzictwie ( Syr 24,12).

1. W czwartek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 14.00. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. W naszej parafii, w tym roku będzie organizowany Orszak Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30 oraz rozstrzygnięcie konkursy o św. Jakubie i rozdanie nagród. Zapraszamy do udziału. W tym dniu przypada 8 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca.
  2. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św..
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W tym dniu Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Za tydzień w niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  5. W nadchodzącym roku 2022 będziemy kontynuować Jubileuszowy Rok Jakubowy, który ze względu na pandemię został przedłużony przez papieża Franciszka na kolejny rok. Główne obchody już przeżywaliśmy ale nadal można zyskiwać odpust zupełny w naszym kościele. Czuwania jakubowe każdego 25 dnia miesiąca.
  6. W związku z istniejącą pandemią nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Natomiast zapraszamy całe rodziny na spotkanie w kościele. Program takich spotkań to: Eucharystia i krótka adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie ze śpiewem kolęd. Pragniemy zawierzyć wasze rodziny Nowonarodzonemu Jezusowi. W zastępstwie księdza prosimy poświęcić mieszkanie i tradycyjnie oznaczyć drzwi waszych domostw. Plan tych spotkań modlitewnych został umieszczony w gazetce, na stronie internetowej parafii i gablotce. Przed Mszą będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy o dostosowanie się do tego planu. Gorąco i serdecznie zapraszamy.
  7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech odkrywanie Boga jako Słowa pomaga nam

wybierać właściwe drogi życia.