Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

08.12.2019

Pomimo niedzieli adwentowej obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wpatrzeni w Niepokalaną rozumiemy lepiej dar czystego serca, które jest zdolne przyjąć słowo Boga i otworzyć się na Jego działanie. Przez Jej wstawiennictwo zawierzmy Bogu czas adwentowego czuwania i prośmy, abyśmy dobrze korzystali z pełni łask, jakie od Boga otrzymujemy.

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone składki na ten cel – bardzo dziękujemy.

a. W piątek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
b. W sobotę , 14 grudnia – wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

2. Dzisiaj po Mszach św. będą rozprowadzane opłatki, a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 5 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w zakrystii. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca.

4. Roraty w poniedziałek, środę i w sobotę rano w pozostałe dni tygodnia po południu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach roratnich, a szczególnie dzieci.

5. Przypominamy, że od 02 – 19 grudnia Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepie Wizan i u                        P. Rakowskich wystawione są kosze, do których można składać produkty. Przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można również zostawić paczki żywnościowe i słodycze lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

7. Dziękujemy górnikom z kopalni KWK PIAST za ofiarę złożoną w wysokości 300 zł. na potrzeby naszej parafii.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Mieczysławowi Rakowskiemu za przekazane bezpłatnie słodycze do paczek dla dzieci z okazji Św. Mikołaja. Dziękujemy również anonimowemu sponsorowi, który ofiarował 200 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na prezenty mikołajowe dla dzieci.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dobrego i owocnego przeżywania adwentowego czuwania.