Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

II Niedziela Adwentu

09.12.2018

Dzisiejsza liturgia drugiej niedzieli napełnia nas ufnością i kieruje wzrok ku przyszłości. Liturgia eucharystyczna jest objawieniem Bożej sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju. To światło nadziei w świecie, gdzie ma miejsce tyle katastrof, wojen, dramatów i rozlega się sporo hiobowych wieści. Bóg jest naszą przyszłością, ponieważ jako zwycięzca śmierci i cierpienia, zapewnia nas: „Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże” / Łk. 3,6 /. Doświadczamy łaski zbawienia już teraz, bowiem Jezus Chrystus obiecał nam swoją obecność, gdy gromadzimy się w Jego imię.

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone składki na ten cel – bardzo dziękujemy.

a. W czwartek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
b. W piatek, 14 grudnia – wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

2. Dzisiaj po Mszach św. będą rozprowadzane opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 5 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w zakrystii. Przypominam, że ofiary z opłatków przeznaczone są na wynagrodzenie dla pracowników parafii.

3. Roraty w poniedziałek i środę rano w pozostałe dni tygodnia po południu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach roratnich, a szczególnie dzieci.

4. W sobotę , 15 grudnia, przedświąteczna spowiedź. Do południa od godz. 8.00 – 11.30. Po południu od godz. 14.00 – 17.00. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Zapraszamy zatem do skorzystania z sakramentu pokuty podczas spowiedzi parafialnej.

5. Odwiedziny chorych przed świętami dla tych wszystkich, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej, będą w poniedziałek 17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy, by zgłosić chorych do przyszłej niedzieli tj. do 16 grudnia.

6. Zachęcamy, jak co roku, do pomocy najbardziej potrzebującym przez zakup produktów żywnościowych wybranych sklepach w Rzykach. Można również składać takie produkty w trwałych opakowaniach jak cukier, mąka, ryż, makaron, olej itp. a także słodycze w koszach położonych w bocznych ołtarzach naszego kościoła lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Chcemy pomóc tym, którzy mają się gorzej od nas, aby i oni mogli godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Akcja potrwa do 20 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Mieczysławowi Rakowskiemu za przekazane bezpłatnie słodycze i mandarynki na paczki dla dzieci z okazji Św. Mikołaja. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Krausowi  za wykonanie ozdobnych schodków symbolizujących schodzenie Chrystusa z chwały nieba na ziemię.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.