Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Adwentu – 06.12.2020

II Niedziela Adwentu

06.12.2020

Wiele spraw dnia powszedniego potrafi nas tak bardzo zaabsorbować, że możemy stracić z pola widzenia to, co w życiu istotne. Zbytni aktywizm może zasłonić perspektywę Syna Bożego, posłanego przez Ojca dla naszego zbawienia. Wobec takiej sytuacji dobrze jest, gdy pojawia się ktoś na miarę Jana Chrzciciela. On przywraca naszą uwagę na Boga istniejącego tam, gdzie często nie potrafimy Go już dostrzec. Jesteśmy zaproszeni do spotkania z Bogiem, aby przeorientować swoje życie i wejść w zażyłą relację z Tym, który wciąż przychodzi.

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone składki na ten cel – bardzo dziękujemy.

a. W poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
b. W wtorek , 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym kościele o godz. 6.30 i 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii w tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 podczas, której będzie poświecenie medalików.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca.

3. Roraty od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. Ta zmiana jest ze względu na małą obecność dzieci podczas porannych rorat. W sobotę roraty rano o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach roratnich, a szczególnie dzieci.

4. Dzisiaj po Mszach św. będą rozprowadzane opłatki, a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 7 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w zakrystii. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne.

5. Przypominamy, że do 18 grudnia Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepie Wizan i u P. Rakowskich wystawione są kosze, do których można składać produkty. Przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można również zostawić paczki żywnościowe i słodycze lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

6. Zachęcamy dzieci do udziału w roratach w kościele, a te, które zostają w domu prosimy, by łączyły się wraz z nami duchowo poprzez telewizję internetową. Wspólnie z rodzicami i innymi domownikami uczestniczcie w transmitowanej Mszy św. Stwórzcie atmosferę Adwentu, zapalając swoje lampiony i gromadząc się wspólnie na modlitwie. Informujemy również o tym, że na różnych stronach internetowych diecezjalnych, parafialnych można skorzystać z rekolekcji adwentowych. Do czego zachęcamy. Na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce Aktualności można znaleźć informacje o rekolekcjach prowadzonych przez naszą diecezję.

7. Dziękujemy górnikom z kopalni KWK PIAST za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii w wysokości 500 zł.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dobrego i owocnego przeżywania adwentowego czuwania.