Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Adwentu – 05.12.2021

05.12.2021

Wiele spraw dnia powszednirego potrafi nas tak bardzo zaabsorbować, że możemy stracić z pola widzenia to, co w życiu istotne. Zbytni aktywizm może zasłonić perspektywę Syna Bożego, posłanego przez Ojca dla naszego zbawienia. Wobec takiej sytuacji dobrze jest, gdy pojawia się ktoś na miarę Jana Chrzciciela. On przywraca naszą uwagę na Boga istniejącego tam, gdzie często nie potrafimy Go już dostrzec. Dziś jesteśmy zaproszeni do spotkania z Bogiem, aby przeorientować swoje życie i wejść w zażyłą relację z Tym, który wciąż przychodzi.

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone składki na ten cel – bardzo dziękujemy.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a. We wtorek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła

b. W środa , 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym kościeleo godz. 7.30 i 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii w tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 podczas, której będzie poświecenie medalików.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna.

3. Roraty od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. W sobotę roraty rano o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach roratnich, a szczególnie dzieci.

4. Dzisiaj po Mszach św. będą rozprowadzane opłatki, a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 7 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w zakrystii. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne związane z wynagrodzeniem pracyjących dla parafii..

5. Przypominamy, że do 19 grudnia, Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepie Wizan i u P. Rakowskich wystawione są kosze, do których można składać produkty. Przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można również zostawić paczki żywnościowe i słodycze lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

6. Zachęcamy wszystkie dzieci znajdujące się na kwarantannie do udziału w roratach poprzez duchową łączność z nami za pomocą telewizji internetowej. Wspólnie z rodzicami i innymi domownikami uczestniczcie w transmitowanej Mszy św. roratniej z naszego kościoła.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dobrego i owocnego przeżywania adwentowego czuwania.