Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

Wielki Post jest czasem, w którym Kościół mobilizuje siły, aby odnieść zwycięstwo nad współczesnymi pokusami. Szansa powodzenia i końcowy sukces zależą jednak od mądrej decyzji każdego chrześcijanina, którego stać na to, aby zrezygnować z dobra łatwego i sięgnąć po wielkie dobro. Człowiek przepełniony mocą i łaską Boga nie musi się lękać szatana, ale winien być wciąż gotowy i czujny na jego atak, który przybiera formę konkretnej pokusy. Bądźmy ludźmi chrześcijańskiej nadziei, bo Jezus okazuje się mocniejszy od szatana i wciąż zwycięża w naszym życiu, pozwalając nam pokonać szatana i jego pokusy. Z Chrystusem i tylko w Nim jest nasze zwycięstwo.

W zeszłą niedzielę i w Środę Popielcową zebraliśmy na pomoc Ukrainie 14252 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na wyżej wymieniony cel. Za tydzień w niedzielę modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzieci Afryki /dziełoAd gentes /.

1. Dziś Droga Krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Diakon Mikołaj Krzyżowski przebywający na praktyce w parafii św. Stanisława w Andrychowie. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. Składaka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze.

2. W gablotce parafialnej przy kościele znajduje się harmonogram prowadzenia Drogi Krzyżowej przez poszczególne grupy parafialnej. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego na plebani.

4. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

5. W czwartek, 10 marca , zapraszamy Zespół Synodalny na spotkanie. O godz. 17.00 Msza św. następnie adoracja Najświętszego sakramentu i spotkanie na plebanii.

6. Napłynęły 4 kandydatury do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Trzy osoby wyraziły zgodę Są to: Zofia Moskwik, Daniel łysoń i Adam Szeliga. Według wskazań Biskupa Ordynariusza, w parafiach do 5 tysięcy mieszkańców należy wybrać trzech spośród wszystkich zgłoszonych kandydatur – poprzez głosowanie parafian. Skoro, mamy tylko trzech to nonsensem byłoby przeprowadzanie głosowania. A zatem, wszyscy zgłoszeni zostają członkami z wyboru nowo powstającej Rady. Oprócz tych z wyboru do Rady należą członkowie z urzędu i mianowani przez proboszcza. Ci ostatni mają być rekrutowani z grup działających w parafii. W przyszłą niedzielę podamy pełny skład Rady.

7. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.15.00. Zapraszamy bardzo nowe osoby na spotkanie.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

dobrego przeżywania czasu wielkopostnego nawrócenia