Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

29.11.2020

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

a. W poniedziałek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła,

b. W czwartek, 3 grudnia – wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera,

c. W piątek, 4 grudnia, wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz.11.00. Biskup Bielsko-Żywiecki              udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym            na  terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych.

1. W poniedziałek, 30 listopada, rozpoczęcie rorat. Roraty w tygodniu odprawiane będą według dotychczasowych godzin Mszy św. W sobotę roraty o godz. 7.30. Z powodu pandemii jest ograniczona ilość osób w kościele, ale zachęcamy do udziału szczególnie dzieci. Drodzy rodzice jeżeli w trosce o zdrowie swoich dzieci, pozostawicie je w domu prosimy, by w mieszkaniu stworzyć atmosferę Adwentu, by w miarę możliwości razem z dziećmi obecni domownicy uczestniczyć w transmitowanej Mszy św., by dzieci zapalały swoje lampiony, by wszyscy razem się modlili.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00., a następnie Msza św..

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, powołania do służby w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem Roraty o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek tym bardziej, że w kościele jest ograniczona ilość osób. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. roratna o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 8.30. Chorych można zgłaszać do czwartku. Jeżeli ktoś ze względu na koronawirusa i swój stan zdrowia obawia się zarażenia prosimy zgłosić, aby ksiądz nie przyjeżdżał z posługą.

5. Od przyszłej niedzieli, 6 grudnia, po Mszach św. można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz zakupić świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z opłatków przeznaczony na potrzeby związane z nasza parafią. Natomiast dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Minimalna cena świecy 7 zł. W tygodniu opłatki i świece można nabyć w zakrystii.

6. Zachęcamy, jak co roku, do pomocy najbardziej potrzebującym przez zakup produktów żywnościowych wybranych sklepach w Rzykach. Można również składać takie produkty, a także słodycze w koszach położonych przy bocznych ołtarzach naszego kościoła lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Akcja potrwa do 18 grudnia.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.