Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 28.11.20221

wpis w: Ogłoszenia | 0

I Niedziela Adwentu

28.11.2021

Adwent nie jest wspomnieniem przeszłości ani kreowaniem przyszłości, ale przeżywaniem teraźniejszości. Dlatego na progu adwentu liturgia wzywa Kościół, aby na nowo głosił wszystkim narodom swe przesłanie, które ujmuje prosto: Bóg przychodzi. On nie jest Bogiem, który żyjąc w niebie nie interesuje się nami. Jest Ojcem, który nigdy nie przestaje o nas myśleć i w pełni szanując naszą wolność, pragnie nas spotkać i nawiedzić; chce przyjść i zamieszkać z nami. Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego, co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście. Przychodzi, aby nas zbawić.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 11080 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a. We wtorek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła,

b. W piątek, 3 grudnia – wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera,

c. W sobotę, 4 grudnia, – wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz.11.00.

2. W poniedziałek, 29 listopada, rozpoczęcie rorat. Roraty w tygodniu od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.30. W tym roku roraty o św. Jakubie i naszej parafii ze względu na Rok Jubileuszowy. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00., a następnie Msza św..

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, powołania do służby w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem Roraty o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi wyłącznie ona I piątek. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. roratna o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. Od przyszłej niedzieli, 5 grudnia, po Mszach św. można będzie nabyć świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Minimalna cena świecy 7 zł. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzać będziemy również za tydzień.

6. Przedłużamy czas odbioru prac na konkurs o św. Jakubie. Ostateczny termin składania prac do 12 grudnia. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym konkursie.

7. Zachęcamy, jak co roku, do pomocy najbardziej potrzebującym przez zakup produktów żywnościowych w wybranych sklepach w Rzykach. Można składać również w koszach położonych przy bocznych ołtarzach naszego kościoła lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Akcja potrwa do 19 grudnia.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.