Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 02.12.2018

I Niedziela Adwentu

02.12.2018

Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Przygotujcie drogę Panu – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. On przybędzie nie tylko w tajemnicy swego wcielenia, ale także w dniu paruzji. Jesteśmy zaproszeni, aby poprzez modlitwę i zachowanie postawy czujności przygotować się na przybycie Boga, który ciągle przychodzi.

a. W poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

b. We wtorek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 11.00.

c. W czwartek, 6 grudnia – wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Spowiedź od 16.30 – 17.00.

d. W piątek, 7 grudnia – wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca oddajemy cześć Najświetszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. rano o 6.30 i po południu o 17.00. Spowiedź od 16.00 – 17.00. W czwartek i w piątek w czasie spowiedzi wystawienie Najświetszego sakramentu i cicha adoracja.

e. W sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym kościele o godz. 7.30 i 17.00. Roraty w tym dniu o godz. 7.30.

2. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

3. W poniedziałek, 3 grudnia, rozpoczęcie rorat. Dzieci i młodzież gimnazjalna prosili, by roraty były również rano. Wychodząc naprzeciw tej prośbie, roraty będą sprawowane według godzin Mszy w tygodniu. Jeżeli na porannych roratach frekwencja dzieci będzie mała to, w następnym tygodniu roraty będą cały tydzień wieczorem. Rozdanie plansz do przyklejania obrazków w poniedziałek na Mszy roratniej. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, ale również młodzież i dorosłych.

4. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz zakupić świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przypominamy, że dochód z opłatków przeznaczony jest na pokrycie wynagrodzenia pracowników parafii – organisty, kościelnego. Natomiast dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomocy najbardziej potrzebującym. Minimalna cena świecy 5 zł. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy kościół na Wschodzie.

6. Od jutra w wybranych sklepach w Rzykach można zakupić produkty żywnościowe lub złożyć ofiarę pieniężną na potrzebujących.

7. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00.

8. Dziękujemy Panu Sławomirowi Ciborowi za bezpłatne przywiezienie zniczy, które były rozprowadzane w naszej parafii przez młodzież.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz tygodniki: Mały i Duży Gość Niedzielny, Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.