Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

I Niedziela Adwentu

01.12.2019

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

a. We wtorek, 3 grudnia – wspomnienie, Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

b. W środę, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 11.00.

c. W piątek, 6 grudnia – wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa.

d. W sobotę, 7 grudnia – wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

2. W poniedziałek, 2 grudnia, rozpoczęcie rorat. Msza roratnia w tygodniu będzie sprawowana według dotychczasowych godzin Mszy św. W sobotę roraty o godz. 7.30. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, ale również młodzież i dorosłych.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. W tym dniu będzie spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi.

5. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W niedzielę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich przygotowujących się do I komunii świętej.

7. Od przyszłej niedzieli, 8 grudnia, po Mszach św. można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz zakupić świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z opłatków przeznaczony na potrzeby związane z nasza parafią. Natomiast dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Minimalna cena świecy 5 zł. W tygodniu opłatki i świece można nabyć w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy kościół na Wschodzie.

9. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00.

10. Od 02 – 19 grudnia Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepie Wizan i u P. Rakowskich wystawione będą kosze, do których można składać te produkty.

11. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką Zachęcamy do czytania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.