Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

Święto Chrztu Pańskiego

12.01.2020

W dzisiejsze święto kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu, solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

1. We wtorek, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

a. W piątek, 17 stycznia, przypada – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Oddajemy również      w  tym dniu, cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca

b. Od soboty, 18 stycznia, rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, ze względu na kolędę, rano o godz. 6.30. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

1. Od środy, 15 stycznia wracamy do sprawowania Mszy św. w tygodniu według harmonogramu w ciągu roku. A zatem już w środę Msza św. o godz. 6.30 w pozostałe dni tygodnia po południu o godz. 17.00. We wtorek kończy się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie przy kościele, i w internecie. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o to, aby ksiądz został podwieziony samochodem na miejsce kolędy; za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach oraz za wszystkie poczęstunki. Również bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Część tych ofiar /10%/ zostanie przekazanych do kurii na cele diecezjalne, a część /20%/ na cele parafialne, bo tak przewiduje prawo. Pieniądze na cele duszpasterskie i parafialne przeznaczymy na inwestycje, o których będziemy informować na bieżąco.

1. Spotkanie opłatkowe dla grup działających przy naszej parafii będzie 26 stycznia o godz. 15.00 w strażnicy OSP w Rzykach. W związku z tym, prosimy liderów grup i zelatorów Róż Różańcowych o kontakt z P. Haliną Młocek w sprawie organizacji spotkania i przekazania informacji dotyczącej ilości osób z danej grupy, które wezmą udział w spotkaniu do 20 stycznia. Serdecznie wszystkich zapraszamy i liczymy na przybycie.

1. Za tydzień w niedzielę, składka przeznaczona jest na cele charytatywne. Pod chórem składka na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam dobrze realizować zobowiązania chrzcielne.