Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

05.01.2019

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii – także dzisiejszej 2 niedzieli po Bożym Narodzeniu – słyszymy Jego Słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

1. Dzisiaj „Koncert kolęd”, który rozpocznie się przedstawieniem jasełkowym o godz. 15.00 w budynku OSP w Rzykach. Zapraszamy solistów, zespoły, grupy parafialne, rodziny do zaprezentowania wybranej kolędy lub pastorałki. Serdecznie zapraszamy!!!

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. W naszej parafii, organizowany jest Orszak Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30, 11.30. W tym dniu przypada 6 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

3. Za tydzień w niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy jest zamieszczony w gablocie przy kościele, w gazetce parafialnej i w internecie. Ze względu na kolędę Msza św. od wtorku 7 stycznia do piątku 10 stycznia rano o godz. 6.30. Prosimy, by sprawy kancelaryjne załatwiać zaraz po Mszy św.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech odkrywanie Boga pomaga nam wybierać właściwe drogi życia.