Ogłoszenia duszpasterskie:

IV Niedziela Adwentu

22.12.2019

Pan Bóg jest wciąż z nami ( Emanuel ). Ta prawda stanowi treść 4 niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystyczne doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas, pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świata, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły, by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła została zebrana ofiara w wysokości 10600 zł. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

1. W poniedziałek Msza św. roratnia o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 16.00 – 17.00.

2. We wtorek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każda katolicka rodzina spotyka się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną wieczerzę. Niech, ten czas wieczerzy, opromieniony będzie wspólną modlitwą, śpiewem kolęd a także okazją do odnowienia wzajemnej miłości, a może i przebaczenia. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy, wszystkich parafian, na tę szczególną Mszę rozpoczynającą radość Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. W środę, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30.

4. Pozostałe liturgiczne obchody tygodnia:

a. W czwartek, 26 grudnia – Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30. Poświęcenie owsa na wszystkich Mszach św.

b. W piątek, 27 grudnia – Święto Św. Jana apostoła i ewangelisty.

c. W sobotę, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków.

5. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Opiece Świętej Rodziny zawierzymy wszystkie rodziny w parafii.

6. Można jeszcze dziś pod chórem po Mszach św. nabyć opłatki wigilijne.

7. Msza św. 27 grudnia w piątek ze względu na kolędę o godz. 6.30.

8. W imieniu Akcji Katolickiej dziękujemy wszystkim, którzy zakupili towary w wyznaczonych sklepach i tym którzy przynieśli produkty spożywcze do kościoła dla najbardziej potrzebujących w parafii. Dziękujemy też samej Akcji Katolickiej, za to, że co roku podejmuje się tego wysiłku. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim waszą hojność, obdarzy licznymi łaskami i obfitym błogosławieństwem.

9. Bardzo dziękujmy Panu Mieszczakowi Leszkowi – leśniczemu za bezpłatne ofiarowanie choinek do naszego kościoła.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

11. Plan kolędy zamieszczony będzie: w gablotce kościelnej, w gazetce parafialnej i w internecie w zakładce: Aktualności

Życzymy dobrej niedzieli a nade wszystko radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.