Ogłoszenia duszpasterskie: 6 Niedziela Zwykła – 11.02.2014

6 Niedziela Zwykła – 12.02.2024

W liturgii dzisiejszej niedzieli ewangelista Marek mówi nam o Jezusie do którego przychodzą ludzie, aby się leczyć. Chrystus nie chce być postrzegany w kategoriach cudotwórcy. Przywracanie zdrowia i sprawności jest jednym z narzędzi, którymi ON się posługuje w zbawczym działaniu. Został posłany jako Słowo Ojca, które ma zbawić człowieka i świat, a to oznacza nie tylko samo uzdrowienie cielesne. Tak rozumie swoją misję Kościół świętujący obecność Chrystusa na ziemi pośród swojego ludu. Tak rozumieli to uczniowie Mistrza z Nazaretu, tak dzisiaj mówi o tym św. Paweł, który wspominając swoją pracę wśród Żydów i Greków nie waha się stwierdzić, iż wszystko czynił dlatego, aby mógł być naśladowcą Chrystusa. On chce, abyśmy także byli wiernymi uczniami Pana.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. W piątek, 16 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji dla grup działających w parafii jest umieszczony internecie i gablotce. Dziś adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 13 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30 i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 14 lutego, również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Znajdźmy czas na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Na bocznym ołtarzu po prawej stronie znajduje się księga abstynencka. Zachęcamy do wpisywania się i tym samym do dawania świadectwa, trzeźwości.

4. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy do modlitwy.

5. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30; 9.30; 17.00. Biskup Diecezji Bielsko – Żywieckiej, odpowiadając na apel abpa Stanisława Gądeckiego, który prosi o nieprzerywanie pomocy na rzecz Ukrainy – wyznaczył Środę Popielcową, dniem modlitwy o pokój na Ukrainie i przeprowadzenia zbiórki finansowej we wszystkich parafiach diecezji. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii

7. Droga krzyżowa w piątki wielkiego postu będzie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz.19.00. podczas, której modlić się będziemy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Droga krzyżowa będzie również w niedzielę o godz. 14.00, którą tradycyjnie poprowadzą grupy parafialne. Za tydzień Drogę krzyżową poprowadzi Róża Rodziców za Dzieci.

8. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę na godz. 14.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 15.10.

9. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.