Ogłoszenia duszpasterskie: XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

XIX Niedziela Zwykła

11.08.2019

Nie bój się mała trzódko! te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość królestwa Bożego, dlatego że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwanie, a nie pełne lęku zmartwienie, jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

Dzisiaj na Mszy o godz. 11.30 składamy serdeczne podziękowania dla ks. Jan Gacka – wikariusza, za 5 lat pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Jednocześnie życzymy za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia i św. Jakuba, aby na tej nowej placówce Bóg obdarzał Cię potrzebnymi darami, oraz udzielał Ci twórczych sił duchowych i zdrowia do odpowiedzi na nowe wyzwania kapłańskiej posługi.

a. We wtorek, 13 sierpnia – oddajemy cześć Matce Bożej Kalwaryjskiej
b. W środę 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej diecezji. Modlimy się w intencji całego Kościoła diecezjalnego
c. W czwartek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele sprawowane jak w niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Na każdej Mszy poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu składka przeznaczona jest na Dom Duszpasterski w Andrychowie.
d. W piątek, 16 sierpnia czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.
e. W sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

4. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

.

Radosnego świętowania niedzieli.

Dobrego odpoczynku dla wszystkich

przebywających na wakacjach i urlopach.