Ogłoszenia duszpasterskie: 5 Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018

Dziś 5 niedziela wielkanocna. Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbić Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

W poniedziałek z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. Natomiast zakończenie pielgrzymki w łagiewnickim sanktuarium w czwartek 3 maja, o godz. 15.00 koronką do Bożego miłosierdzia.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. we wtorek, 1 maja – wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą sprawowane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

b. w środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

c. w czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; 17.00. W tym dniu modlimy się za naszą Ojczyznę.

d. w piątek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika. W tym dniu polecamy modlitwie wszystkich Strażaków. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin oraz w intencji Ojczyzny w czwartek, o godz. 7.30.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w pierwszy piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu.

1. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. Prosimy, aby dzieci korzystały z sakramentu pokuty przed Mszami, kiedy będą przychodziły na nabożeństwa majowe i nie odkładały spowiedzi wyłącznie na pierwszy piątek.

1. Przypominamy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży, 9 maja w środę o godz. 17.00. Dodatkowa spowiedź dla bierzmowanych będzie we wtorek 8 maja, od godz. 16.00 – 17.00.

1. Wyjazd Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Hałcnowa do Łagiewnik 30 kwietnia (poniedziałek ) o godz. 10.15 z parkingu przy strażnicy. Wyjazd na „Przywitanie Pielgrzymów” w Łagiewnikach będzie 3 maja w czwartek o godz 9.00 z parkingu przy strażnicy.

1. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ będzie 6 maja, po Mszy św. porannej.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim panom, którzy przyszli w środę do pomocy przy wykopach rowu pod kabel światłowodowy. Nade wszystko bardzo jesteśmy wdzięczni Panu Marianowi Balonowi i Panu Grzegorzowi Gasidło, za użyczenie swoich koparek i wykopanie tego rowu zupełnie bezpłatnie.

1. Ks. Tomasz Sroka bardzo dziękuje wszystkim, którzy byli obecni na pogrzebie jego taty za modlitwę i zamówione Msze św.

1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i miłego wypoczynku.

W duchu Bożej miłości przeżywajmy nasze codzienne życie.