Ogłoszenia duszpasterskie: XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019

XIII Niedziela Zwykła

30.06.2019

Jako uczniowie Jezusa, jesteśmy powołani do współtworzenia królestwa Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać zmęczenie i zniechęcenie, dlatego nieustannie powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo we Mszy św, jest znakiem naszej gotowości do nieustannego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa Chrystusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.

a. W środę, 3 lipca – święto Świętego Tomasza, apostoła.

b. W sobotę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, w życiu zakonnym i posługi misyjnej oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w pierwszy piątek o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, a w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek w czasie spowiedzi.

1. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

1. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św. Zapraszamy do udziału.

1. Odpust parafialny w tym roku będzie w niedzielę 21 lipca. Suma odpustowa o godz. 11.30.

1. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. po południu o godz. 14.00. Bardzo prosimy o tym pamiętać i poinformować bliskich jeżeli ich dziś nie ma u nas w kościele.

1. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest zawsze 20 minut przed Mszą św.

1. Pierwsza komunia św. w przyszłym roku tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 31.05.2020r.

1. Wyjazd pielgrzymów do Lichenia w dniu 05.07.2019 / piątek / o godz. 05.00 z centrum Rzyk.

1. Mieszkańcy osiedli uczestniczący w procesji błagalnej w czasie oktawy Bożego Ciała przekazali na potrzeby kościoła:

• Młocki Górne i Potok Kubikowski – 465 zł

• Potrójna, Praciaki, Polaki – 430 zł.

• Szafarze, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki – 100 zł.

Dziękujemy za złożone ofiary na cele naszej parafii.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli i radosnego świętowania .

Wszystkim przebywającym na urlopach, dobrego odpoczynku.