Ogłoszenia duszpasterskie: 4 Niedziela Zwykła – 31.01.2021

31.01.2021

Podzielamy troskę Apostoła Narodów, którą ogarnął mieszkańców gminy w Koryncie: Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień ( 1 Kor 7, ). Każdy z nas ma w sobie pragnienie życia bez problemów , zwłaszcza tych, które powodują cierpienie, odbierają nadzieję i zniechęcają do wysiłku. Wierzymy, że Jezus, w sobie znany sposób, pomoże nam uporać się z kłopotami dnia codziennego. Jego łaska da nam siłę do przetrwania każdego, trudnego doświadczenia.

W zeszłą niedzielę na pomoc Chorwacji zebrana została kwota 1706 zł. Za wszystkie ofiary – bardzo wam dziękujemy.

a. We wtorek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.00 na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

b. W środę, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika.

c. W piątek, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

d. W sobotę, – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe

3. Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

Informujemy również, że: Ze względu na epidemię osoby w podeszłym wieku, chorzy oraz wszyscy, którzy z ważnej przyczyny nie mogą opuścić domu, w równym stopniu mają możliwość uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy w sobie niechęć wobec jakiegokolwiek grzechu oraz intencję wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, jeśli przed jakimkolwiek obrazem św. Jakuba będą się łączyć duchowo z obchodami jubileuszowymi, poleciwszy miłosierdziu Bożemu swoje modlitwy, cierpienia lub niedogodności własnego życia.

4. W przyszłą niedzielę, 7 lutego, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św.

5. Prosimy o pomoc w pracach związanych z usuwaniem dekoracji bożonarodzeniowej: rozbieranie choinek i stajenki betlejemskiej. Wszystkich, którzy do tej pory taką pomoc ofiarowali i wszystkich chętnych do takiej pracy zapraszamy w środę 3 lutego na godz. 16.00.

6. Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pobożnego przeżycia uroczystości Otwarcia Jubileuszowych Drzwi naszego Kościoła z okazji Roku Jakubowego bardzo gorąco dziękujemy.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz Bożej opieki na czas pracy i wypoczynku.