Ogłoszenia duszpasterskie: 4 Niedziela Zwykła – 03.02.2019

IV Niedziela Zwykła

03.02.2019

Celebrując wspólnie Najświętszą Ofiarę, naszymi modlitwami bierzemy udział w służbie Bożej. Jednak jest to również służba względem drugiego człowieka. Bóg podczas tej świętej celebracji służy. Kiedy będziemy słuchać czytań Pisma świętego, wówczas Bóg nakryje dla nas stół Słowa. Podczas liturgii eucharystycznej poda nam swoje Ciało – chleb życia i swoją Krew – wino wesela: Bóg nakryje dla nas stół Eucharystii. Jego umiłowany Syn Jezus Chrystus obecny jest pośród nas i pragnie nas ubogacić.

a. We wtorek, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
b. W środę, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W modlitwie pamiętamy o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej, ale i prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja od godz. 16.30 – 17.00.

3. 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. W naszej parafii Msza św. z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem na sposób lurdzki oraz spotkanie na plebanii dla starszych i chorych będzie w sobotę 16 lutego o godz. 10.00. Już dziś prosimy tych, którzy mają samochody, by pomogli przybyć chorym i starszym na to spotkanie. Dodatkowe informacje w przyszłą niedzielę.

4. Dziękujemy, kolejnemu anonimowemu ofiarodawcy, za złożoną ofiarę w wysokości 1000 zł. na potrzeby naszego kościoła.

5. Informujemy, że został zrobiony nowy stojak pod tak zwany krzyż procesyjny, który został znaleziony w naszym kościele. Sam krzyż ze względu na duże zniszczenia wykonaliśmy nowy, zaś pasyjka czyli postać Chrystusa została poddana renowacji. Całość kosztowała 3500 zł. Inwestycja została zapłacona z pieniędzy, które zostały ofiarowane przez nas kapłanów z kolędy.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego

oraz całego błogosławionego tygodnia.